Meeri Saksman
Päivitetty 17.04.2018
Sovellin Oy laajenee, kun siihen liitetään toinen valmisteilla ollut startup-yritys, jonka liiketoiminta olisi keskittynyt älypuhelinsovelluksiin. Tämän järjestelyn myötä Mika Lappalainen ja Samuli Lappalainen siirtyvät Sovellin Oy:n osaomistajiksi. Samalla Sovellin Oy:n ensisijaiseksi ratkaisualueeksi nousevat älypuhelinsovellukset. Tuotteistushankkeita priorisoidaan ja yritys keskittyy lähitulevaisuudessa tuotteistamaan uutta yrityksille suunnattua helposti käyttöönotettavaa älypuhelinsovellusratkaisua. Muuten Sovellin Oy:n palvelutarjonta säilyy ennallaan.
Älä huoli, sillä mekään emme pidä roskapostista. Viestimme sinulle vain, kun meillä on olennaista kerrottavaa.
Parhaan kokemuksen tarjoamiseksi me ja kumppanimme käytämme teknologioita, kuten evästeitä, tallentaaksemme ja/tai käyttääksemme laitetietoja. Näiden tekniikoiden hyväksyminen antaa meille ja kumppanimme mahdollisuuden käsitellä henkilötietoja, kuten selauskäyttäytymistä tai yksilöllisiä tunnuksia tällä sivustolla, ja näyttää (ei-)personoituja mainoksia. Suostumuksen jättäminen tai peruuttaminen voi vaikuttaa haitallisesti tiettyihin ominaisuuksiin ja toimintoihin.
Napsauta alta hyväksyäksesi yllä olevat tai tehdäksesi tarkkoja valintoja. Valintasi koskevat vain tätä sivustoa. Voit muuttaa asetuksiasi milloin tahansa, mukaan lukien suostumuksesi peruuttaminen, käyttämällä evästekäytännön vaihtopainikkeita tai napsauttamalla näytön alareunassa olevaa suostumushallintapainiketta.